مدیر سایت جمعه 15 آبان 1394 01:41 ب.ظ نظرات ()
دانشمند ناسا می گوید ما در یک جهان هولوگرامی طراحی شده توسط بیگانگان زندگی می کنیم:چه کسی میگوید در ناسا دانشمند روشنفکر وجود ندارد؟
یک دانشمند ناسا پیشنهاد می کند که ما در داخل هولوگرامی زندگی می کنیم که توسط گونه های پیشرفته ی بیگانه ایجاد شده است . چه اتفاقی می افتاد اگر هر کاری که شما انجام می دادید و اکنون هم انجام میدهید یک محصول پیشرفته ی حاصل از کد کامپیوتری بود ؟ در این حالت هر رابطه ای ، هر احساسات و هر حافظه ای توسط بانکی از ابر رایانه ها ایجاد می شد. این نظریه جذاب برای اولین بار توسط نیک بوستروم، استاد دانشکده فلسفه در دانشگاه آکسفورد و مدیر موسسه ی  آینده بشریت پیشنهاد شده بود وچندین دانشمند نیز در این نظریه مشترک شدند. 
سایت MessageToEagle.com نیز قبلا در مورد گفته های Rich Terrile مدیر مرکز محاسبات تکاملی و طراحی خودکار  در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا گزارش داده بود . او پیشنهاد کرده بود که خالق ما یک برنامه نویس کامپیوتری کهکشانی است .این موضوع بدان معناست که ما در یک جهان هولوگرامی زندگی می کنیم و هر چیزی که در اطراف ما وجود دارد و از جمله خود ما واقعی نیست. Rich Terrile هنوز هم بر روی عقیده ی خود استوار است. دانشمند ناسا می گوید:" در حال حاضر ابررایانه های ناسا  در حدود دو برابر سرعت مغز انسان کار می کنند."
اگر شما یک محاسبه ساده با استفاده از قانون مور [ که تقریبا ادعا  میکند قدرت و سرعت کامپیوتر هر دو سال دو برابر می شود] انجام دهید، شما باید دریابید که این ابر رایانه ها در عرض چند ماه ،توانایی محاسبه طول عمر کل انسان از 80 سال  را دارند. در مکانیک کوانتومی ذرات حالت قطعی ندارند مگر اینکه مشاهده شود. بیشتر نظریه پردازان زمان زیادی را برای یافتن دلایل و توضیحات این موضوع سپری کرده اند. یک توضیح آن است که ما در داخل یک شبیه ساز زندگی میکنیم ، زمانی که به چیزی نیاز داریم آنها را می بینیم.


این ایده که جهان ما یک داستان تولید شده توسط کد فعال است تعدادی از تناقضات و رمز و راز در مورد کیهان، به عنوان مثال تلاش ما برای درک حیات فرازمینی و رمز و راز ماده تاریک را حل میکند.با اینحال برخی از افراد معتقدند که نظریه ی ماتریس هنوز ناقص است . پروفسور پیتر میلیکان که فلسفه و علوم کامپیوتر در دانشگاه آکسفورد را تدریس میکند، معتقد است که این نظریه بر اساس فرضیاتی بنا شده که ابر ذهن ها می توانند همان کارهایی را انجام دهند که ما می توانیم . او می گوید: " اگر آنها فکر میکنند که جهان یک شبیه سازی است پس چرا فکر می کنند که ابر ذهن ها که بیرون از این شبیه ساز قرار دارند، با همان افکار رو روشی که ما محدودیم، می توانند محدود باشند؟


ایا امکان فرار از ماتریس وجود دارد ؟
" آنها فرض می کنند که ساختار نهایی دنیای واقعی نمی تواند شبیه شبکه باشد و همچنین ابر ذهن ها می توانند با استفاده از شبکه ها یک دنیای مجازی را به کار گیرند."
" ما نمی توانیم نتیجه بگیریم که یک ساختار شبکه ای شاهدی و دلیلی بر یک واقعیت مدعی و وانمودی است. زیرا روش ما برای به کارگیری  و اجرای یک واقعیت وانمودی در برگیرنده ی یک شبکه است.
با اینحال پروفسور میلیکان معتقد است که در این ایده چیزهای جالبی وجود دارد که می توان بر روی آنها کار کرد. او می گوید:" این یک ایده ی جالب است و می توان بر روی برخی از جنبه های آن کار کرد. نیازی نیاز نیست که یک ایده را به خاطر منطقی بودن و یا نبودن آن سانسور کنیم زیرا برخی از اوقات پیشرفت های جدید از همین ایده های غیر منطقی آغاز می شوند. هرگز تصورش را هم نمی کنید که ایده های خوب همیشه از دل چنین ایده هایی به وجود می آیند . این آزمایش ماتریسی کمی شبیه ایده ی دکارت و برکلی است . حتی اگر هیچ چیز با اهمیتی در آن وجود نداشته باشد اما حقیقت این است که شما باید  خود را عادت دهید فکرهای غیر منطقی و احمقانه داشته باشید زیرا چنین افکاری سرآغاز شروع کارها و پیشرفت هایی خواهد بود که اصلا غیر منطقی نیستند."