Admin 1 شنبه 4 آبان 1392 12:54 ب.ظ نظرات ()

rasaneha هولوگرام و موسسه رسانه‌های تصویری

هولوگرام

موسسه رسانه‌های تصویری به مدت پنج سال است که از برچسب های هولوگرام جهت امنیت کالای خود استفاده می‌کند.

محمد‌حسین دهقان مدیر بازرگانی موسسه علت استفاده از این برچسب‌ها را عدم وجود قانون کپی‌رایت در ایران و مشکلات و مسایل قاچاقCD معرفی کرد و گفت: < پیشگیری از جعل محصولات موسسه و سندی بر ارژینال بودن کالا، ما را برآن داشت تا از این برچسب‌های امنیتی استفاده کنیم.قبل از این، موسسه رسانه‌های تصویری از برچسب‌های معمولی استفاده می‌کرده است.

هولوگرام‌ها، روی قیمت محصولات تاثیری ندارد و تنها دلیلی بر هویت اصل بودن آن است.موسسه رسانه‌های تصویری به جز هولوگرام، روی قفل‌های نرم‌افزاری بررسی انجام داده است که هنوز عملی نشده است.شایان ذکر است که موسسه، جهت فرهنگ‌سازی و آموزش استفاده از این برچسب‌ها از طریق اطلاعیه، پوستر و تبلیغات گام برداشته است و در حال حاضر کلیه موسسات و شرکت‌های ویدیو رسانه در سراسر کشور از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ملزم به استفاده از هولوگرام بر روی محصولات تولیدی خود می‌باشند.

محصولات این شرکت را انواعDVD وCD های تصویری تشکیل می‌دهد. نوع محصول و بازار پر هیاهوی ایران، هولوگرام را جایگزین برچسب های معمولی کرد.رسانه‌های تصویری هولوگرام مورد نیاز خود را از خارج کشور و به طور مستقیم تهیه می‌کند و ویژگی‌های امنیتی در تمامی برچسب‌ها یکسان است (به جز رنگ برچسب‌ها که به دلیل نوع استفاده خود شرکت متفاوت است.)